kwiaty4Jako nauczyciel języka niemieckiego mam zaszczyt poinformować całą społeczność szkolną o małym, ale jakże wielkim sukcesie uczniów naszej szkoły!

Trójka odważnych w składzie Patrycja Małys i Filip Felski z kl. VIIa oraz Ula Bałuta z kl. Ia dzielnie reprezentowało nasze barwy w Wojewódzkim Konkusie Recytatorskim Poezji Niemieckiej  "Rezitaten- Recytaty" organizowanym przez Szkołe Podstawową Nr 85 w Gdańsku.

Patrycja i Filip recytowali wiersz pt. "Ich liebe dich" - wiersz o miłości. Patrycja refleksyjnie, nostalgicznie, romantycznie, a Filip z żartem i ułańską fantazją, czym wywalczył sobie wśród wielu konkurentów 3 miejsce!

Ula zaś, najmłodsza uczestniczka, opanowała tremę i wyrecytowała wierszyk pt. "Ich bin eine kleine Zitrone" również zdobywając 3. miejsce na podium.

Za rok także spróbujemy naszych sił i będziemy walczyć o wyższe lokaty!

Pragnę podziękować swoim podopiecznym za zaangażowanie oraz pogratulować im odwagi, bo każdy z nich poprzez swój występ i przełamanie tremy stał się zwycięzcą!

JADŁOSPIS NA MAJ ... czytaj