Nasze sukcesy 2014/2015

W tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR wynik bardzo dobry zdobył Michał Kaczmarek uczeń kl. VI a, natomiast Iga Czubak i Paweł Swinarski z kl. VI a zdobyli wyróżnienia. Wszyscy nagrodzeni uczniowie rozwiązywali zadania w kategorii BENIAMIN

W zbiórce makulatury I miejsce zdobyła klasa III b.Nagrodą dla tej klasy była wizyta w Centrum Hewelianum. Oto fotorelacja z tej wizyty:

Dnia 23.04.2015 roku w Szkole Podstawowej nr 83 odbył się konkurs recytatorski: „Dialogi wierszem pisane".  Nasza uczennica z klasy IVA - Kornelia Cysewska zdobyła II miejsce w kategorii klas IV- VI.  Wyróżnienia otrzymały: Zuzanna Rodewald - kl. IIA i Iga Czubak - kl. VIA.

29.04 w siedzibie Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich w Gdyni odbył się finał VI edycji konkursu poetyckiego pt. "Niektórzy lubią poezję". Wśród uczestników tego prestiżowego wydarzenia nie zabrakło także - tradycyjnie już - naszych Uczniów, którzy myśli swe przyoblekają w wersy poezji. A oto nasi Poeci: Agata Bonk z klasy V - (zajęła III miejsce), Julia Maszota z klasy VIB (otrzymała wyróżnienie) oraz Mariusz Owsian także z klasy VIB. Wiersze uczestników konkursu zostały wydane w tomiku poezji i można się z nimi zapoznać w zakładce naszej strony "Prace uczniów".

Szczegóły imprezy w załączniku: http://www.gdynia.tnbsp.pl/Konkursy.html

Gratulujemy naszym Poetom i życzymy niegasnącej weny twórczej!

W konkursie prozy w dn. 25.10.2014r. nasze uczennice osiągnęły następujące wyniki:

Iga Czubak (kl.VI a) i Anastazja Siewert (kl. VI a) zajęły II-gie miejsce, a Weronika Zaborowska (kl.VI a) została wyróżniona. Na zdjęciach nasze zwyciężczynie z p. Katarzyną Sławińską - członkiem jurry - wraz z p.Agnieszką Flisikowską, która przygotowywała uczennice do konkursu.