Informacje na cały rok szkolny 2014/2015

KÓŁKO KULINARNE

Serdecznie zapraszam na zajęcia kółka kulinarnego. Zajęcia odbywać się będą co dwa tygodnie w piątki  od godz. 15:30 do godz. 17:00.

Pierwsze zajęcia organizacyjne : 14.11.2014 - proszę przynieść zeszyt 32 kartkowy, przybory do pisania, kolorowe kartki, klej. Na każdego czeka słodka niespodzianka.

Następne zajęcia 28.11.2014

ZAPRASZAM!

Katarzyna Brzezińska

W roku szkolny 2014/2015 nasza Szkoła bierze udział w

• VI Wielkim Maratonie Czytelniczym dla szkół podstawowych (klasy IV – VI)
  • III Wielkim Maratonie Czytelniczym dla najmłodszych (klasy I-III)

"Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca"

"Spotkacie nowych przyjaciół"

Osoby chętne z klas IV –VI prosimy o zgłaszanie się do pani A. Flisikowskiej, z klas I –III do pań K. Firkowskiej i A. Glazy.

Szczegółowy regulamin znajdziecie tutaj- http://www.wbpg.org.pl/?id=947

Od wtorku 16.09.2014r. rozpoczynamy całoroczną zbiórkę aluminiowych puszek. Więcej informacji na ten temat można uzyskać u pani Katarzyny Firkowskiej.

ZBIÓRKI MAKULATURY w roku szkolnym 2014/2015 będą się odbywały raz w miesiącu.

Prosimy o przynoszenie makulatury związanej sznurkiem w celu ułatwienia jej ważenia. Dzieci powinny posiadać dzienniczki, w których będą zapisywać wagę przyniesionej makulatury, co ma znaczenie dla rozstrzygnięcia konkursu. Ważenie będzie się odbywało z wychowawcami.

Kontener, do którego należy wrzucać zważoną makulaturę będzie podstawiony od godziny 9 do 17. Dziękujemy za wielkie zaangażowanie !

Przed każdym terminem będziemy przypominać dzieciom o zbiórce.

Szanowni Rodzice ,

pragnę poinformować, że zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 29 lipca 2014r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych (Dz. U. 2014r., poz.1024) pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników jest udzielana uczniom uczęszczającym w nadchodzącym roku szkolnym do klas II, III i VI szkoły podstawowej.

Jednocześnie bardzo proszę o zapoznanie się z Zarządzeniem nr 1131 /14 Prezydenta Miasta Gdańska z dnia 5 sierpnia 2014r. w sprawie ustalenia terminu składania wniosków o przyznanie pomocy w zakresie Rządowego programu pomocy uczniom w 2014 r. –„Wyprawka szkolna”, który jest załącznikiem do niniejszej informacji.

Iwona  Racinowska- Kulawy

Wyprawka dla dzieci  z zerówki i klas pierwszych .-   więcej informacji