Konkursy 2017/2018

W związku ze zbliżającą się 10. rocznicą śmierci Ireny Sendlerowej (12 maja 2018r.) zapraszamy Uczniów klas V-VII do udziału w konkursie literackim, odnoszącym się do wypowiedzi Bohaterki, która „całym długim, niełatwym życiem udowodniła światu, że można być dobrym nawet wtedy, gdy dookoła są zło, nienawiść i śmierć”. Chętni Uczniowie piszą dowolną pracę na jeden z poniższych tematów. Może to być wiersz, list, esej (rozmyślania narratora), rozprawka lub komiks. Napisane prace przekazujemy p.Agnieszce Flisikowskiej do 27 kwietnia (i liczymy na nagrody).

Najlepsze wypracowania zostaną zaprezentowane na apelu w maju, poświęconym działalności Ireny Sendlerowej oraz wywieszone na gazetce biblioteki szkolnej i udostępnione na stronie internetowej naszej szkoły. Liczymy na kreatywność, wrażliwość i zapał naszych LITERATÓW.

Tematy prac:

1. „Każdemu, kto tonie, należy podać rękę.”
  2. „Ludzi należy dzielić na dobrych i złych. Rasa, pochodzenie, religia, wykształcenie, majątek – nie mają żadnego znaczenia. Tylko to, jakim kto jest człowiekiem.”
  3. „Dopóki będę żyła, dopóki sił mi starczy, zawsze będę mówiła, że najważniejsze na świecie i w życiu jest DOBRO.”

Drużyna składająca się z 5 uczniów klasy 3b reprezentowała naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie "Potyczki Matematyczne"  dla klas 3 i 4. Konkurowało 26 drużyn. Trzeciaki z SP84 górą, gdyż zajęli najwyższą lokatę wśród uczniów klas 3 i zajęli 9 miejsce. W przyszłym roku mają wielkie szanse na większy sukces, gdyż teraz ubiegły ich tylko klasy 4. Gratulujemy i czekamy na więcej w niedalekiej przyszłości.

15 marca 2018r., odbędzie się MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY KANGUR 2017. W konkursie tym mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani matematyką uczniowie klas II - VII. Warunkiem uczestnictwa jest wpłata 9,00 zł do dnia 10 stycznia 2018r. Uczniowie klas II i III pieniądze wpłacają do wychowawcy klasy, pozostali uczniowie pieniądze wpłacają nauczycielowi matematyki. Zachęcam wszystkich zainteresowanych uczniów do udziału w tym konkursie. Dla każdego uczestnika przewidziana jest mała niespodzianka.

W tym roku szkolnym postanowiliśmy pierwszy raz "zmierzyć się z królową nauk, czyli matematyką, w drużynowych meczach matematycznych województwa pomorskiego. Pierwszy mecz rundy eliminacyjnej, rozegramy już 28 listopada 2017r., w naszej szkole, ze Szkołą Podstawową nr 2 z Gdańska.

TRZYMAJCIE ZA NAS KCIUKI!!!

I mecz eliminacyjny

Pierwsze mecz już za nami. Rozegraliśmy go 28 listopada, w naszej szkole ze Szkołą Podstawową nr 2 z Gdańska. Chociaż niestety przegraliśmy to zabawa była świetna. Wszystkim zawodnikom naszej drużyny gratulujemy odwagi i życzymy dużo wspaniałej zabawy w kolejnych meczach eliminacyjnych.

SKŁAD NASZEJ SZKOLNEJ DRUŻYNY:

4. Paweł Kaczmarek kl.4

5. Emily Kalenik kl.7

6. Jan Kujawski kl.7

7. Wiktoria Niemczyńska kl.6b

8. Antonina Ołowiak kl.6b

9. Dominika Ołowiak kl.7

10. Agata Popek kl.6b

II mecz eliminacyjny

To był już drugi nasz mecz w tych rozgrywkach. Tym razem rozegraliśmy go z uczniami ze szkoły De la Salle, jako ich goście. Znowu zabawa była udana, dostaliśmy nawet małe upominki. Niestety i ten mecz przegraliśmy, ale nie poddajemy się w końcu startujemy pierwszy raz i cały czas się uczymy. Nasi przeciwnicy to "weterani" w tego rodzaju rozgrywkach, bo grają już trzeci rok z rzędu.

TYM RAZEM SKŁAD NASZEJ SZKOLNEJ DRUŻYNY:

4. Marek Flisikowski kl.7

5. Paweł Kaczmarek kl.4

6. Emily Kalenik kl.7

7. Jan Kujawski kl.7

8. Wiktoria Niemczyńska kl.6b

9. Agata Popek kl.6b

10. Wiktoria Wysiecka kl.6b

III mecz eliminacyjny

Tym raz gościliśmy w Autonomicznej Szkole Podstawowej w Gdańsku. To był nasz ostatni mecz w tegorocznym turnieju. I tym razem zastosowaliśmy inną niż dotychczas strategię, która okazała się najbardziej korzystna dla nas. Zdobyliśmy w tym meczu tyle punktów ile razem zdobyliśmy w dwóch pierwszych meczach. Wprawdzie nie zakwalifikowaliśmy się do następnego etapu ale i tak czujemy się jak wygrani. Myślimy o tym aby może w następnym roku znów wystartować??? W końcu TRENING CZYNI MISTRZA. Jeśli trzymaliście za nas kciuki to bardzo dziękujemy!!! My bawiliśmy się świetnie.

SKŁAD NASZEJ SZKOLNEJ DRUŻYNY po pewnych modyfikacjach w ostatnim meczu:

4. Marek Flisikowski kl.7

5. Dominika Ołowiak kl.7

6. Emily Kalenik kl.7

7. Jan Kujawski kl.7

8. Wiktoria Niemczyńska kl.6b

9. Antonina Ołowiak kl.6b

10. Wiktoria Wysiecka kl.6b

Kilka zdjęć z tych rozgrywek:

W naszej szkole odbył się finał Ligii Gier Planszowych. Brało w nim udział 26 uczniów z gdańskich szkół.

Czytaj więcej: Liga gier