Konkursy 2014/2015

22.05 w Szkole Podstawowej nr 85 w Gdańsku odbył się konkurs "Ortograficzne Łamigłówki", w którym udział wzięli: Amelia i Angelika Szczesne (kl.IV), Damian i Jakub Halman (kl.V) oraz Anastazja Siewert (kl.VIA). Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przystąpili do realizacji warunków udziału w tym  konkursie i każdy z nich przygotował na tę okazję słowniczek ortograficzny, wykonany dowolną techniką. Zwyciężczynią okazała się Anastazja, która zajęła II miejsce.

Gratulujemy Jej sukcesu i dziękujemy wszystkim Uczestnikom konkursu za godne reprezentowanie naszej szkoły.

5 marca po raz drugi już nasi szóstoklasiści wzięli udział w Trójmiejskim Konkursie Interdyscyplinarnym WIELKA WĘDRÓWKA - ŚLADAMI...STAROŻYTNYCH  EGIPCJAN w Szkole Podstawowej im św.Jana De La Salle w Gdańsku. Trzyosobowy zespół z kl.VIa - Iga Czubak, Weronika Zaborowska i Paweł Swinarski - uczestniczył w zmaganiach w czterech blokach przedmiotowych: język polski z historią, matematyka z przyrodą, język angielski i plastyka. Z wielką radością dzielimy się informacją, że nasza drużyna zajęła III miejsce. Wielkie brawa dla Zwycięzców, którzy wykazali się nie tylko wiedzą, ale  i umiejętnościami, przede wszystkim współpracy w grupie.

W minionym miesiącu nasi uczniowie przystąpili do konkursu "X MegaOlimpiada Wiedzy" organizowanego przez Szkołę Podstawową i Gimnazjum "Lingwista". Wyniki przerosły nasze najślmielsze oczekiwania, gdyż mamy łacznie ośmiu laureatów i jedną osobę wyróżnioną! Oto oni:

Klasa 3

Wiktoria Niemczyńska - III miejsce, język angielski

Klasa 4

Emily Kalenik - I miejsce, język angielski

Klasa 5

Artur Sabiniarz - III miejsce, historia

Klasa 6

Paweł Swinarski, Michał Mytlewski - III miejsce, język polski

Paweł Swinarski - I miejsce, matematyka

Michał Kaczmarek - III miejsce, matematyka

Michał Kaczmarek - II miejsce, przyroda

Mikołaj Tomaszewski - wyróżnienie Redaktora Naczelnego Gazety Wyborczej

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Wyniki z poszczególnych przedmiotów można znaleźć na stronach organizatorów konkursów:

25 marca w Szkole Podstawowej nr 20 w Gdańsku odbył się V Wojewódzki Konkurs Czytania ze Zrozumieniem "Czytam-Rozumiem-Wiem", na którym naszą szkołę reprezentowała Anastazja Siewert i Karol Jereczek z kl.VIa. Z dumą informujemy, że nasz Karolek zajął III miejsce. Gratulacje dla Zwycięzcy!!!

12 stycznia 2015 odbyła się Ogólnopolska Olimpiada „Olimpus” – sesja zimowa dla uczniów klas IV - VI, w której wzięło udział: z klas czwartych 4167 osób, z klas piątych 4310 osób, a z klas szóstych 4347 osób z całej Polski! Tym razem udało się zdobyć tytuł laureata (5 miejsce), który należy do uczennicy klasy IV a - Emily Kalenik, natomiast pozostali uczestnicy naszej placówki zajęli miejsca od 16 do 34 co jest ogromnym sukcesem! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!