animals

Z przyjemnością informujemy, że nasza Szkoła bierze udział w konkursie edukacyjnym

„Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”,

którego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I – III.

Dzieci będą czytać książkę „Gang Słodziaków” autorstwa Renaty Piątkowskiej i na jej podstawie :

Klasy I narysują swoje historie dotyczące Gangu Słodziaków,

Klasy II stworzą komiksy o Słodziakach,

Klasy III napiszą krótkie historie o Gangu Słodziaków i je zilustrują.

W konkursie nagrodzonych zostanie 15 prac, których autorzy zdobędą wyjątkowe gadżety ze Słodziakami oraz wygrają dofinansowanie dla swojej szkoły na zakup nowego księgozbioru do szkolnej biblioteki w wysokości po 3 000 złotych dla każdej placówki. Dodatkowo aż 500 klas otrzyma wyróżnienia i wyjątkowe nagrody dla uczniów: poduszki-Słodziaki.

Ogłoszenie zwycięzców, jak informuje fundator- sieć Biedronka- nastąpi 19.11.2018.

Dodatkowo, by zachęcić do codziennego czytania, uczniowie otrzymali albumy motywacyjne, w których przez 21 dni zbierać będą naklejki Słodziaków.

Szczegóły: https://szkolneprzygodyslodziakow.pl/o-akcji/