Nasza szkoła jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Wspólnie uczymy się i  pomagamy innym. Razem spędzamy wolny czas.
Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką!    Z A P R A S Z A M Y  !

Szkoła Podstawowa nr 84 w Gdańsku to publiczna placówka oświatowa. Znajduje się w dzielnicy Kiełpino Górne i swym rejonem obejmuje dzieci z osiedla Kiełpino Górne.

Niewielkie rozmiary naszej szkoły powodują, że nie występuje u nas anonimowość, która jest typowym problemem dużych placówek. Nauczyciele i panie woźne znają praktycznie wszystkie dzieci po imieniu, przez co uczniowie czują się w szkole bezpiecznie. Jest to niezwykle istotne zwłaszcza dla młodszych dzieci, ale i starszym miła i rodzinna atmosfera pomaga złagodzić obowiązek szkolny.

Nad wychowaniem i nauczaniem czuwa doświadczone grono pedagogiczne, a dzieci mają do dyspozycji sale lekcyjne nowocześnie wyposażone w sprzęt komputerowytablice interaktywne

Szkoła posiada dwie pracownie komputerowe:

• jedną dla klas młodszych 0-II wyposażoną w małe notebooki (laptopy) NTT dostosowane rozmiarami do "małych rączek"
  • drugą pracownię dla klas III-VIII wyposażoną w standardowe notebooki (laptopy) biurowe.

Na terenie szkoły znajduje się nowoczesny, ogrodzony plac zabaw dla młodszych dzieci wybudowany w ramach programu "Radosna Szkoła".

W ostatnim czasie szkoła nasza została rozbudowana. Nareszcie mamy upragnioną przez wszystkich salę gimnastyczną, salkę gimnastyki korekcyjnej, szatnie z prawdziwego zdarzenia oraz trzy sale lekcyjne. Ale chyba najważniejsze dla wszystkich uczniów jest, praktycznie, wykonane od zera nowe, duże boisko szkolne.

W szkole realizujemy bogaty program zajęć pozalekcyjnych: bezpłatnych i odpłatnych - szczegółowy opis znajduje się w zakładce Zajęcia pozalekcyjne

Od 7:00 do 17:00 dla wszystkich chętnych działa Świetlica Szkolna. Dzieci mają możliwość zjedzenia obiadu (catering).

PROGRAMY W KTÓRYCH UCZESTNICZY SZKOŁA :

Owoce i warzywa w szkole

Mleko w szkole

Owoce i warzywa w szkole       Mleko w szkole

e-Twinning

bibl kokoszki