Nasza szkoła jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Wspólnie uczymy się i  pomagamy innym. Razem spędzamy wolny czas.
Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką!    Z A P R A S Z A M Y  !

Z kart historii ...

"Górny Kiełpin" 1945r.

"(...)W dniu 4 września rozpoczęto rok szkolny.Ponieważ nie było inwentarza szkolnego urządziliśmy wycieczkę z dziećmi do pobliskiego lasu i przynosiliśmy wspólnie z baraków powojskowych: ławy, stoły i dużą tablicę. Sołtys dał nam krzesła.

Dzieci nieśmiałe, niedomyte. Przeważnie zniemczone lub posługujące się gwarą kaszubską.

Rok 1947

Remont budynku szkolnego: pokryto dach, zrobiono 27 skrzydeł okiennych, dwoje drzwi.

Rok 1950

Zakupiono podręczniki szkolne i przydzielono dzieciom.

Rok 1958

Prace niwelacyjne i wiercenia w celu badania podłoża. Nowa szkoła będzie zbudowana w odległości 100m od starego budynku na nieosłoniętej wyniosłości. Rozpoczęto pierwsze prace nad budową nowej szkoły.

Rok 1959

Dziatwa szkolna uroczyście rozpoczęła naukę w nowej szkole tzw. tysiąclatce.

Rok 1963

Styczeń wniósł zmianę w życiu mieszkańców wsi Karczemki. Mroczne dotychczas okna zabłysnęły blaskiem światła elektrycznego. Zmianę tę ogromnie przeżywały dzieci szkolne zamieszkałe w tej wsi.

Rok 1967

W styczniu szkoła otrzymała z Wydziału Oświaty i Kultury telewizor "Topaz". Dar ten sprawił dzieciom wielką radość. W grudniu została doprowadzona linia telefoniczna do wsi Kiełpino Górne.

Rok 1970

W tym roku odbył się remont tutejszej szkoły. Zakończono prace przy odwadnianiu piwnicy, budowano centralne ogrzewanie, wymalowano budynek szkolny i gospodarczy.

Rok 1979

Szkoła w Kiełpinie Górnym stała się filią SP 57 w Gdańsku przy ulicy Aksamitnej. Nastąpiła też zmiana stopnia organizacyjnego. Pozostały w Kiełpinie klasy 0 - III, pozostali uczniowie z klas IV - VIII dowożeni są do Gdańska autobusem szkolnym.

Mieszkańcy wywalczyli wreszcie autobus miejski. Ułożono drogę z płyt betonowych od Karczemek do dworku w Kiełpinie. W dni robocze w godzinach 5.00 do 17.30 kursuje czerwony autobus linii 161.

Rok 1983/84

Cały rok szkolny trwa akcja porządkowania budynku szkolnego i otoczenia. Urządzona została zastępcza sala gimnastyczna, powstała biblioteka szkolna. Wygospodarowano pomieszczenie na kancelarię wraz z pokojem dyrektora. Nauczyciele mają swój pokój odpoczynku. Ubikacje na zewnątrz są zamykane i oszklone. Budynek szkoły został pomalowany.

Rok 1988

W szkole zaczął działać "Samorządzik Uczniowski". Dzięki staraniom dyrektora placówki postawiono w pobliżu szkoły przystanek autobusowy.

Rok 1991

W tym roku uczniowie rozpoczęli naukę w II etapach: klasa 0 w tzw. "małej szkole" czyli dawnych salkach katechetycznych oraz klasy I - IV w budynku szkoły.

Od tego roku szkolnego w szkole można korzystać z czystych, pachnących świeżością łazienek z bieżącą wodą.

Rok 1992

Od 1 września uczniowie naszej szkoły będą uczyć się języka angielskiego. Od tego roku pedagog rozpoczyna pedagogizację rodziców. Rozpoczął działać też mini sklepik szkolny.

Po czteroletniej walce z ZKM szkoła wywalczyła wiatę na szkolnym przystanku autobusowym.

Rok 1993

W dniach 12 maja do 21 maja nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w strajku okupacyjnym. Zajęcia szkolne w tych dniach nie odbyły się, z czego bardzo zadowoleni byli uczniowie.

Rok 1997

W tym roku Polskę nawiedziła wielka powódź. W naszej placówce gościliśmy w czasie wakacji dzieci powodzian z Wrocławia.

Rok 2000

Do nauczania wprowadzono nowy przedmiot - informatykę. Zakupiono sprzęt komputerowy, na którym będą pracować uczniowie.

Rok 2001

Została nawiązana współpraca ze Stowarzyszeniem Gdański Komitet Obywatelski, dzięki temu do szkoły będzie przywożony gorący posiłek. Na razie jednodaniowy: zupa z "wkładką" lub drugie danie. Objęte nim zostaną wszystkie głodne dzieci. Mogą też zakupić posiłek inne dzieci i nauczyciele.

Rok 2002

Nasza szkoła zdobyła Pomorski Certyfikat Jakości Edukacji. Opieka i Profilaktyka wspomaga ucznia w rozwoju.

Rok 2005

Dnia 02 kwietnia 2005r. cała szkoła włączyła się w uroczystości modlitewne z okazji śmierci Rodaka - Papieża Jana Pawła II.

Rok 2006

Zakupione zostały następne komputery. Od tej pory każdy uczeń na lekcji informatyki ma zapewniony dostęp do tego sprzętu.

Rok 2007

W szkole zostało wygospodarowane oddzielne pomieszczenie na gabinet pedagoga. Wszyscy są zadowoleni.

Od tego roku każdy uczeń w szkole codziennie otrzymuje bezpłatnie kartonik mleka.

W związku z tragicznymi wydarzeniami lokalnymi w szkole zorganizowany został "Tydzień bez przemocy"

Rok 2008

Oddzielny gabinet od tego roku ma również logopeda. Dzieci w spokoju mogą ćwiczyć prawidłową wymowę.

Koniec z paleniem w piecu. Szkoła ma ogrzewanie gazowe.

Rok 2009

Szkoła wygrała bój o patrona - Jana Brzechwę. Rodzice ufundowali nowy sztandar oraz tablicę pamiątkową, która zawisła na ścianie budynku.

Rok 2010

Rozpoczęły się comiesięczne, cykliczne spotkania z muzyką prowadzone przez panią Eleonorę Bednarską. Wszystkie koncerty edukacyjne odbywają się z udziałem artystów scen gdańskich.

Rok 2011

Do tradycji szkolnej weszły festyny: świąteczny zimowy i wiosenny festyn rodzinny. W grudniu zebrano ponad 4 tysiące zł, w maju prawie 3 tysiące z przeznaczeniem na budowę boiska oraz na nagrody w konkursach dla uczniów. W październiku oddano do użytku plac zabaw wybudowany w ramach programu "Radosna Szkoła".

Rok 2012

Rok pod hasłem "Euro 2012" propagował wiedzę o państwach europejskich, stawiał na rozwój i popularyzację sport. Odbyły się liczne mecze piłki nożnej, biegi przełajowe, zawody pływackie.

Rok 2013

Ruszył remont i modernizacja boiska szkolnego.

PROGRAMY W KTÓRYCH UCZESTNICZY SZKOŁA :

Owoce i warzywa w szkole

Mleko w szkole

Owoce i warzywa w szkole       Mleko w szkole

e-Twinning

bibl kokoszki