6 marca obchodziliśmy w szkole Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Reprezentanci klas IV-VII przygotowali na tę okoliczność program artystyczny, który przybliżył nam - trzymany jeszcze do niedawna w tajemnicy - fragment jakże trudnej historii powojennej Polski. Uczniowie drugiego etapu edukacyjnego usłyszeli dziś nie tylko takie nazwiska, jak Witold Pilecki czy Danuta Siedzikówna, ale także słowa przysięgi, jakie żołnierze Armii Krajowej składali, zanim weszli w szeregi AK, poezję poświęconą Żołnierzom Wyklętym oraz piękne wykonania piosenek opiewających bohaterstwo Tych, którzy woleli umrzeć niż żyć w zniewolonej Ojczyźnie. Siódmoklasiści przygotowali na tę okazję prezentacje, a polonista odczytał fragment RAPORTU PILECKIEGO Z AUSCHWITZ. 

Była to interesująca lekcja historii w dość oryginalnej pigułce dzięki talentom naszych uczniów.

Ogłoszenia z ostatniej chwili

facebook

_____________________________

REKRUTACJA do klas I i oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2018/2019 ... czytaj

______________________________

LEKTURY NA PAŹDZIERNIK  ... czytaj

_____________________________

JADŁOSPIS NA PAŹDZIERNIK
Szczegółowe informacje i dokumenty

 Ważny komunikat dot.opłaty za obiady. ... czytaj

-------------------------------------------------

 BO 2018 baner 464x334 szkoły  Reforma - baner

 -------------------------------------------------

Free website templates Joomlashine.com